7 играчи начело на временното класиране

7 играчи с пълен актив са в челото на временното класиране на Международния турнир по ускорен шахмат в Шумен след изиграване на 4 кръга. Надпреварата започна вчера, а в нея се състезават шахматисти от 13 държави.

Турнирът се играе в 11 кръга в зала „Арена Шумен“ на контрола 15 минути + 10 секунди на ход за състезател.

Първи ход преместиха вчера 202-ма шахматисти, сред които актуалният шампион на България гросмайстор Кирил Георгиев, бившият национален шампион Васил Спасов, участничката в 11 шахматни олимпиади Маргарита Войска.

По допълнителни показатели първото място заема гросмайстор Красимир Русев. На второто е международният майстор от Индия Бала Дулипала. Третата позиция е за гросмайстор Момчил Николов.

Състезанието по ускорен шахмат продължава и днес, с още 4 кръга. Блиц турнирът на контрола 3+2 започва най-рано в 16 часа. Последните 3 кръга ще се играят в неделя когато е и награждаването.

shumenonline.bg

Материалът 7 играчи начело на временното класиране е публикуван за пръв път на Shumenоnline – На един дъх разстояние от събитията.