„Шумен 61” с трудна победа

Хандбалният шампион „Шумен 61” записа трудна, но ценна домакинска победа срещу „Осъм” с 29:27 (14:16) в мач от шестия кръг на елитната мъжка група. В зала „Арена Шумен” и импулсът на публиката в последните минути помогна за успеха, информира Десимира Тончева от пресцентъра на хандбалния клуб..

В интерес на обективността трябва да отбележим, че домакините започнаха мача в доста необичаен състав, което обяснява картината на игралното поле. Стана ясно, че промените в стартовата седмица са предизвикани от кадрови проблеми и са свързани с многото контузии във формацията на треньорския тандем Никола Карастоянов/Костадин Семерджиев.

Шумен 61” дръпна в първите няколко минути с 5:0 след хубави голове на Сали, Грозев и Симеонов от 7 метра, но оттук до края на мача играта им вървеше трудно. Освен, че преборваха травми, шампионите може би се подведоха от приспивното темпо на ловчанлии, които изиграха мача на ходом. Това сложи отпечатък върпу цялостната игрова картина. „Осъм” изравни при 8:8, после поведе и до края на полувремето на таблото светнаха 5 равенства – при 9:9, 10:10, 11:11, 12:12 и 13:13. За щуменци през първата част реализираха още Михайлов, Юсню и Т. Димитров.

Не се промени съществено играта и през втората част. След началния съдийски сигнал гостите поведоха със 17:14, а домакините стигнаха равенството 17:17 след попадения на Михайлов, Грозев и Ал. Димитров. Шампионите доста дълго бяха в необичайната роля на догонващи в резултата, но все пак в заключителните минути с попадения на Юсню, влезлият на смяна контузен Балчев и Грозев измъкнаха победата. Това бе пети успех на „Шумен 61”, които имат до момента само 1 загуба.

Шумен 61”: Стефанов, Негованов, Сали – 6, Ал. Димитров – 2, Юсню – 6, Грозев – 4, Т. Димитров – 1 (Михайлов – 6, Каников, Т. Добрев – 1, Балчев – 2, Симеонов – 1).

Очаквах мачът да е труден, имайки предвид, че много основни състезатели от отбора са контузени. Очаквах победата да е малко по-лесна – мислех, че ще победим със 7 – 8 гола разлика. Ако не бях пуснал  Бранимир Балчев 10 минути преди края на мача, можеше и да изгубим. Кирил Савов е дългосрочно контузен – предстои му операция през декември. Бранимир Балчев също е с травма, надявам се още за следващия мач да се възстанови. Капитанът ни Йордан Михайлов си пресрещна пръста по време на мача с „Осъм” и мъжки го доигра. Теодор Димитров също е с контузия от този мач. Теодор Добрев играе с разкъсано рамо. Николай Николов бе извън отбора. Вратарите направиха колеблив мач, което също даде отражение върху крайния резултат”, коментира треньорът на шуменци Никола Карастоянов.

Предстои ни двубой със „Спартак” във Варна идната седмица – дано контузените играчи се възстановят. В такъв период сме в момента, но трябва да се справим. Затова сме отбор!”, обобщи Карастоянов.

Материалът „Шумен 61” с трудна победа е публикуван за пръв път на SHMOKO.BG.