Дами на токчета стартираха в кроса „Надбягай директора“

Дами на токчета се превърнаха в атракцията на кроса „Надбягай директора“ днес. В извънредния кръг се включиха журналистка и учителка. Дамите с близо 10-сантиметрови токчета се опитаха да надбягат Павел Павлов – директор на II Основно училище „Д-р Петър Берон“ в Шумен.

Ентусиастките стартираха в най-късата дистанция – 50 метра. Тримата участници финишираха едновременно и победител не бе излъчен.
В третото издание на кроса днес се включиха над 200 деца и родители.
Проявата е посветена на Европейския ден на спорта в училище.

Андрея Станчева на 10 години от четвърти „А“ клас победи в дистанцията на 200 метра при момичетата в начален етап.

Дани Емилов на 9 години от трети „Б“ клас грабна първото място на същата дистанция при момчетата.

При учениците от 5 до 7 клас и възрастните в дистанция – 400 метра директорът Павел Павлов бе надбяган от седмокласника Ивайло Димитров.
Всички победители получиха грамоти и предметни награди.
Предизвикателството се превърна в истински празник за деца, родители и ученици.
„Радващо е, че при всяко следващо издание на кроса участниците стават все повече“, каза със задоволство Павел Павлов.