BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

25 години футбол – 25 години цирк и кючеци, но чак пък британците да ни наричат „животни“…

И да ИМА расисти по трибуните, както има по стадионите в цял свят. И да НЯМА футбол в България, както това не е така в останалата част на света.

***

Но нека първо за расистите. Предварително бяхме заклеймени като такива и каквото и да се случеше на „Васил Левски“, клеймото щеше да остане. И о, ужас, то се случи. Някой си Грег, чул от камерната БГ публика маймунски звуци – и О, ужас, то беше ужасно!
Медии в Англия ни наричат „Животни“. А щатната усмивка на Първата лейди във Външното ни министерство не слиза от лицето й. Всичките ни водещи политици застанаха на страната на възмутените британци заради… десетина души с качулки. Вместо да потърсят сметка за това, че цял един народ бе определен като „Животни“ (заглавие във водещ вестник на Острова: „Лъвовете-6, Животните-0“). Вместо да потърсят обяснение от британския дипломат №1 на „Московска“ 9. Ясно е какво ще отговори тя: Медиите са свободни, не можем да ги контролираме!
А, ние, аджеба, как да контролираме десет души на 20-хиляден стадион, които размахали ръце? И защо дума не се обели за изцепките преди и след срещата на хилядите пияни и надрусани фенове на Англия из улиците на София (за това какви ги вършат по Слънчев бряг, не е нужно да споменаваме). А за смъртните случаи през годините около и на стадиони, причинени от беснеещите британци?
Между другото, спомнят ли си „великите британци“ какво правеше в младежките си години принц Хари? А баба му, настоящата кралица на Острова?
Факт-отново навеждане към „партньорите“ ни, които ни сравниха с животни, но нито една дума в защита на Народа.
Жалко…

***
Започваме с футбола и тоталната му липса. Премиерът поиска промени в БФС. Прав е, но друг е въпросът дали изобщо му е работа да се меси там. Прави са обаче и всички фенове, които от 25 години виждат кючеци в този спорт и затъването в тинята на дъното. Надпреварваха се спортни журналисти да хвалят проекта „Лудогорец“. Той обаче е пагубен за футбола ни. Него обаче следват всички тимове. Чужденци на килограм и каквото стане. По стъпките върви и „Арда 1924“.
25 години по терените идват футболисти, на които трудно може да им се произнесат имената. Не, това не е расизъм. Защото и расизъм би било и ако се опита да се защити родопския картоф от полските евтинджоси.
Най-силните години за българския футбол са в периода от 60-те до края на 80-те години на миналия век. Когато нито един чужденец не играеше в България, а родните футболисти нямаха право да излизат на Запад. И триумфирахме-както на клубно, така и на ниво национален отбор. Значи можело?
Едно предложение. Единствено спасение-план 10 години. 10 години по максимум трима чужденци в отборите от трите дивизии. Шанс за всички наши момчета и професионална работа в детските школи. Ще падне клубното ниво в началото (не че не е дъното и сега), но това е единствен шанс футболът и националният отбор да тръгнат във възходяща посока-много, много, много мачове за младите. И половин талант да е, опитът и отговорността в тежки мачове ще го изгради като футболист.
Но това, разбира се, няма да се случи. Няма президент на БФС с толкова големи топки, че да го нареди. Иначе загинаха проектите във футбола, разбирайте-фирмите. Ще секнат печалбите, комисионните и т.н. антифен асортименти, които изгониха запалянковците от стадионите заради резултатите
Феновете искат качество, не количество. Тогава ще се върнат на трибуните, за да гледат своите момчета, не наемниците, които с два дена забравени заплати и свалят гащетата.
Защото когато истинският фен е отново на стадиона, то и десетимата неонацисти ще потънат в морето на емоциите, истинските.
24shumen.com

Източник: 24Shumen.COM

НОВИНИ ПО РЕГИОНИ

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!