Наградиха победителите в състезанието по колоездене, бягане и дуатлон

Владислав Гюров е победителят на дистанцията 43 километра планинско колоездене в във второто поредно издание на състезанието „Шуменско плато“ – колоездене, бягане и дуатлон.
С второ време по трасето премина Александър Жеков, а трети е Диян Долапчиев.
При жените на същата дистанция купата грабна Венцислава Цачева. Втора остана Таня Тодорова. На трето място се класира Силвия Неделчева.
На старта на дуатлона застанаха 13 състезатели. Финала обаче пресякоха 10.
Дистанцията от 43 километра колоездене и по трасето с дължина 13 километра бягане най-бърз при мъжете бе Димитър Карабахчиев. Второто място извоюва Христо Стоянов. Трети се класира Мартин Панайотов.
При дамите в дуатлона над всички бе Калина Стоева, следвана от Ивелина Златанова, а третото място остана за Десислава Димова.
При бегачите най-добро време по 22-километровото трасе постигна Румен Стаматов. Втори е шуменецът Веселин Тодоров, а трети – Явор Чамов.
Най-бързонога при дамите се оказа Галина Христова. Втора се класира Краси Петрушкова, а нейната дъщеря Далия Петрушкова остана трета.
В категорията електрически велосипеди стартираха трима състезатели, като и тримата пресякоха финала. Първи бе Ангел Станчев. Втори се класира Неделчо Бърнев. Трити – Николай Шиков.
В тазгодишното второ издание на състезанието „Шуменско плато“ – колоездене, бягане и дуатлон бяха подадени над 160 регистрации за участие. До старт бяха допуснати 145 състезатели. Едва около 15 атлети не успяха да стигнат до финала.
Дългият колоездачен маршрут бе с положителна денивелация около 1 300 метра, за 22 километра положителната денивелация бе 780 метра. Степента на сложност на трасето бе от умерено тежко до тежко. Маршрутът на турнира премина през селата Троица, Осмар, Кочово, Хан Крум и Новосел с начало и финал стадиона на село Троица.

В рамките на състезанието се проведе и поход до скалния манастир над село Хан Крум.
Състезанието се проведе със съдействието на Община Шумен, Община Велики Преслав и Североизточното държавно предприятие.